سلاح اف ان اسکار(FN SCAR)

سلاح اف اسکار(FN SCAR)

سلاح تهاجمی FN SCAR

این تفنگ تهاجمی و جنگی تولید شده کارخانه فابریک ناسیونال (Fabrique Nationale Herstal ) می باشد. در سال دوهزار و چهار طراحی شد این اسلحه از دو نوع کالیبر استفاده می‌کند. مدل (SCAR-L) که (L) بیانگر لایت (سبک) است، فشنگ کالیبر ۵ میلیمتری ناتو شلیک می‌کند و تفنگ تهاجمی نامیده می‌شود. در مقابل (SCAR-H) که (H) بیانگر هِوی (سنگین) است، از کالیبر ۷ میلیمتری ناتو بهره می‌برد و تفنگ جنگی نامیده می‌شود. سلاح اسکار در بیش از ۲۰ کشور مورد استفاده قرار گرفته‌است.

در ابتدا SCAR در نوع سبک L با قابلیت شلیک مهمات 45*5.56 م م ناتو و نوع سنگین H با توانایی شلیک مهمات 51*7.62 م م ناتو ساخته شده.
در هر دو مدل سبک و سنگین این سلاح سه نوع مختلف سلاح که با تفاوت طول لوله هستند وجود دار که هم برای درگیری های شهری و نزدیک CQC و مدل های جنگی وجود دارد.
این سلاح برگرفته از سلاح دیگری نبوده و کاملا از روی کاغذ به مرحله تولید رسیده و همچنین دو گونه SCAR-L و SCAR-H حدود نود درصد اشتراک قطعات دارند و همچنین خشاب این سلاح تقریبا نوع بهسازی شده خشاب M16 بوده و در کالیبر بزرگ توانایی جای دادن به 20 تیر دارد.

سلاح تهاجمی اسکار در اواسط سال دوهزار پنج در اختیار نیروهای عملیات ویژه آمریکا SOF و از سال دوهزار و نه در اختیار تفنگداران نیروی دریایی آمریکا USMC و SWAT نیروهای ویژه پلیس قرار گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 5 =

آخرین دیدگاه‌ها

اخبار مشمولان