پادگان جوادالائمه (۰۶)

پادگان جوادالائمه (۰۶)

مرکز آموزش جوادالائمه

پادگان جوادالائمه یک آموزشگاه نظامی تحت نظر نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که دوره‌های نظامی را به پرسنل پایور و سربازان وظیفه نزاجا آموزش می‌دهد. همچنین داوطلبان قبول شده برای دانشگاه‌های افسری در این مرکز، آموزش مقدماتی می‌گذرانند.

این مرکز آموزش در طول سال، دو دوره آموزش مقدماتی برای پرسنل پایور برگزار می‌کند ،در هر دوره به‌طور میانگین هزار نفر از آن فارغ‌التحصیل می‌شوند.

علاوه بر این در هر سال یک دوره پنجاه و شش روزه (در ایام وجود ویروس کرونا این مدت به سی روز کاهش یافته) برای سربازان وظیفه با مدرک لیسانس و بالاتر برگزار میگردد.

کارکنان وظیفه پس از اتمام این دوره در این پادگان به یگان خدمتی خود اعزام میگردند و همچنین پایوران بر اساس رسته‌های تعیین شده به مراکز تخصصی جهت گذراندن این دوره‌ معرفی میگردند.

تاریخچه:

در سال هزار و سیصد و شصت و هفت این مرکز به آموزشگاه نظامی و در سال هزار و سیصد و هشتاد و هفت به «مرکز آموزش جوادالائمه» تغییر نام داد.

پادگان فعلی این مرکز در ابتدا محل تیپ ۳ لشکر ۱ گارد شاهنشاهی بوده که پس از انقلاب اسلامی در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۵۹، مرکز ۰۶ درمنطقه لشگرک تهران تأسیس شد و در سال ۱۳۶۲ به این پادگان منتقل و به عنوان مرکز آموزش نامگذاری شد.

سازماندهی:

این مرکز دارای ۵ گردان آموزشی است که در مواقع کم بود فراگیر در هر دوره یکی از آنها غیرفعال و چهار گردان دیگر مشغول آموزش به سربازان می باشند.

 

نشانی:

پادگان مرکز آموزشی ۰۶ در شمال شرق شهر تهران پیرامون خیابان پاسداران و بزرگراه صیاد شیرازی قرار داشت ولی در سال ۹۳ به لواسان ابتدای جاده لشکرک منتقل شد پادگانی که اکنون مرکز آموزش درجه داری است در گذشته محل آموزش تکاوران ارتش یا مراتکاور بود است.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =

آخرین دیدگاه‌ها

اخبار مشمولان