پادگان شهداء جوادنیا

پادگان شهید جوادنیا

پادگان شهداء جوادنیا وزارت دفاع

مرکز آموزش شهداء جوادنیا تنها مرکز آموزش وزارت دفاع در کل کشور است

این پادگان دارای 4 گردان و هر گردان دارای 4 گروهان می باشد . هر گروهان حدود 100 تا 120 سرباز می پذیرد

وضعیت آب و هوا :

فضای پادگان جوادنیا در فصل بهار و تابستان بسیار سرسبز می باشد. روزها هوا کمی گرم و شبها خنک است ولی بارندگی و طوفان های شدیدی دارد که گاهی تا یکی دو ساعت طول می کشد . در پاییز و زمستان طبق نظر کسانی که در آنجا بودند هوا خیلی سرد می شود ولی در عوض روز ها کوتاهترند.

مسیر های پادگان :

از کنار اتوبان تا دژبانی حدودا 30 دقیقه پیاده روی خواهید داشت و از دژبانی تا گردان خود هم حدودا 20 – 30 دقیقه راه است . در ضمن جلوی دژبانی هم باید بازرسی بدنی صورت بگیره که با توجه به تعداد زیاد سربازان این پروسه هم زمان زیادی می بره . پس بهتره همیشه یکی دو ساعت زود تر از زمان موعود خودتون رو به درب دژبانی برسونید .

اتوبوس های قزوین که از ترمینال غرب حرکت می کنند . البته اتوبوسهای زنجان و رشت و . . . که از اون مسیر رد میشوند هم شما را تا ابتدای خیابان پادگان می برند و شما از آنجا باید تا دژبانی پیاده برید که حدودا 30 دقیقه طول می کشد . ولی خوب اگه شانس بیارین ماشین هایی که رد می شوند شما رو سوار خواهند کرد .

اگر با مترو به آزادی بروید . از ایستگاه که خارج شوید صدای راننده های سواری رو خواهید شنید که داد می زنند قزوین … با طی کردن پرداخت 500 یا 1000 تومان بیشتر از کرایه آنها شما رو تا درب دژبانی می رسانند و اینطوری شما حدودا 30 دقیقه پیاده روی در سربالایی را جلو خواهید افتاد .

برای برگشت از پادگان اصلا نیازی نیست که نگران باشید . هر هفته وقت مرخصی تعداد کافی اتوبوس برای سوارکردن شما به داخل پادگان می آیند و از همانجا شما را به تهران ، قزوین ، کرج ، اصفهان و هرجایی که لازم باشد می برند .

سازماندهی نیرو ها:

  1. سربازان آموزشی : به کسانی که دیپلم داشته باشند ( دیپلم وظیفه ) و سربازان زیر دیپلم ( سرباز وظیفه ) سرباز آموزشی گفته می شود و در کنار هم در گردان های 2 ، 3 و 4 گرد هم می آیند . لباس اسن سربازان یک شکل بوده و فرقشان با دانش جویان نداشتن نوار های قرمز و نارنجی روی دست و پای آنهاست .
  2. دانشجو : به سربازانی که فوق دیپلم به بالا باشند گفته می شود و هر کدام علامت خاص خود را بر روی لباس خود دارند . که با نور های جناقی شکل روی ساعد و مچ و نوار هایی که روی کناره ی شلوار دوخته می شوند قابل تشخیص می باشند . به عنوان مثال اگر نوار روی دست و پا هر دو نارنجی باشد نشانه مدرک فوق دیپلم و اگر نوار دست نارنجی و نوار پا قرمز باشد نشانه مدرک لیسانس می باشد . اگر هر دوی نوار ها قرمز باشد نشانه فوق لیسانس و یا دکترا و حتی پزشکی می باشد .دانشجویان معمولا در گردان 1 بوده و از رفاه بیشتری نسبت به سربازان دیپلم و عادی برخوردار می باشند .

نوع پوشش :

لباس کلیه سربازان آموزشی به رنگ خاکی و ساده است .

لباس افسری ( پیراهن کرم و شلوار صدری رنگ و کفش ) این لباس ها هم به افسران وظیفه تعلق دارد و هم به پرسنل کادری . ولی فرقی که همیشه باید به آن دقت کرد نشان هایی است که پرسنل کادری روی سینه خود آویزان می کنند ولی درجه داران وظیفه آن را ندارند

نشانی:

پادگان جوادنیا حدودا 45 کیلومتر مانده به قزوین ضلع شمالی اتوبان ( دست راست ) و بعد از خروجی طالقان قرار دارد . راه دیگر برای پیدا کردن موقعیت پادگان شماره های روی تیر های چراغ برق وسط آزادراه می باشد که بعد از آبیک و کاخانه سیمان می توانید به آنها دقت کنید . به عدد 1500 که می رسید دست راست تابلوی سفید رنگی می بینید که نوشته مرکز آموزش شهداء جوادنیا و دکه دژبانی که ابتدای جاده اختصاصی است ( معمولا خالی است ) . از آنجا باید چند کیلومتر برید تا به درب اصلی پادگان برسی

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 5 =

آخرین دیدگاه‌ها

اخبار مشمولان