نیرو قدس سپاه

نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

یکی از نیرو های زیر شاخه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیروی قدس یا سپاه قدس است. که مسئولیت فعالیت‌های نظامی برون‌مرزی را دارد. این نیرو در جریان جنگ تحمیلی شکل گرفت. و هدف آن عملیات در سرزمین کشور عراق بود.فرماندهی نیروی قدس بر عهده، سپهبد قاسم سلیمانی بود که در تاریخ سیزدهم دی ماه 1398 در حوالی فرودگاه بغداد توسط شلیک راکت هلیکوپتر های آمریکایی به شهادت رسید.

نیروی قدس، نیروی ویژه و زیرشاخه‌ای از نیروهای سپاه محسوب می شود که مسئول فعالیت‌های برون‌ مرزی را عهده دار است. مأموریت اصلی این نیرو، ترغیب و سازماندهی نهضت های انقلابی علیه صهیونیسم بین‌الملل و نظام استبداد جهانی و مقابله با شرایط ظالمانه علیه مسلمانان می باشد.

در حال حاضر فرماندهی این نیرو بر عهده سردار سرتیپ اسماعیل قاآنی می باشد.

مأموریت

مأموریت نیروی قدس، پروراندن، سازماندهی، سرمایه‌گذاری و تجهیزکردن جنبش‌های انقلابی اسلامی می باشد همینچنین نیروی قدس مسئولیت راهبرد سیاست‌های خارجی نظام جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد.

 

ترس از نیروی قدس، هراس از بهترین و دلیرترین مردان ایران است که در گمنامی محض، در خطرناک ترین حوزه های ماموریتی و برای کمک به مردمی که جز بیان رنج های خود چیزی برای عرضه به آنها ندارند و فقط با هدف گسترش اسلام، سر از پا نمی شناسند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 20 =