دانشگاه علوم پزشکی ارتش

دانشگاه علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران

دانشگاه علوم پزشکی ارتش جزء یکی از دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهر تهران است که در امیرآباد واقع می باشد. دانشگاه علوم پزشکی در سال ۱۳۷۲ و با حکم رهبر انقلاب راه اندازی شده است.

در سال ۱۳۷۳ با تصویب چارت سازمانی دانشگاه علوم پزشکی ارتش و قرار گرفتن دانشکده‌های پرستاری، پزشکی و پیراپزشکی، نخستین دوره دانشجویان پزشکی در دانشکده پزشکی پذیرش شدند.

دانشگاه علوم پزشکی ارتش یا به اختصار دانشگاه علوم پزشکی آجا جزء یکی از دانشگاه‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور و زیرنظر بورسیه ارتش جمهوری اسلامی ایران است و در شهر تهران واقع می باشد. هم اکنون این دانشگاه با به‌کارگیری امکانات لازم پژوهشی و آموزشی و استفاده از استادان مجرب علوم پزشکی با درجه استاد، استادیار و دانشیار در رشته ی پزشکی، دندانپزشکی، ساخت پروتزهای دندانی، پرستاری، هوشبری،تکنسین اتاق عمل، کاردانی فوریت‌های پزشکی، پرتونگاری، فناوری اطلاعات سلامت با شرایطی خاص و به اتمام رساندن مراحل مختلف اعم از معاینه و مصاحبه، و … دانشجو می‌گیرد. هم اکنون دوره‌های پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در هفت رشته:رادیولوژی، داخلی، بیهوشی، جراحی، طب فیزیکی، طب اورژانس، توانبخشی و وطب هوافضا دایر می باشد.

بیمارستان های آموزشی

 1. بیمارستان خانواده نزاجا
 2. بیمارستان 505 نزاجا
 3. بیمارستان هاجر نزاجا
 4. بیمارستان گلستان نداجا
 5. بیمارستان امام رضا(ع) سماجا
 6. بیمارستان بعثت نهاجا

دانشکده ها

 • دانشکده طب هوافضا و زیرسطحی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده پیراپزشکی

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 10 =