سربازی در کنار دانشگاه، خبر جذاب این روزها

سربازی در کنار دانشگاه، خبر جذاب این روزها

به گفته سردار «موسی کمالی» مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح، از بهمن‌ ماه سال 98 بر اساس توافق صورت گرفته بین قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح و دانشگاه جامع علمی و کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای، سربازان قادر خواهند بود که در دوره‌های پودمان و تک‌درس این دو دانشگاه ادامه تحصیل دهند، سردار «موسی کمالی» این چنین ادامه دادند: بر اساس قانون ادامه تحصیل در حین خدمت ممنوع است؛ اما به جهت اهمیت بسیار زیاد مهارت آموزی برای ما، بنا داریم اجازه دهیم سربازان در رشته‌های پودمانی ادامه تحصیل دهند.

 

سردار موسی کمالی در ادامه صحبت ها: ادامه تحصیل برای مشمولاندیپلم و فوق دیپلم و محل تحصیل در دانشگاه‌های جامع علمی و کاربردی و فنی و حرفه‌ای است که اجرای این طرح به مسئولیت موسسه عالی آموزشی علمی و کاربردی نیروی انتظامی می باشد.

مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی اضافه کرد: در زمان اوقات فراغت سربازان در این دوره پودمانی شرکت خواهند کرد، البته شرکت سربازان داوطلبانه است و الزامی نبوده و همچنین تخفیف ۵۰ درصدی شهریه برای سربازانی که در این کلا‌س‌ها شرکت کنند در نظر گرفته شده است.

سردار موسی کمالی با اشاره به آزمایشی بودن طرح، گفت: طرح تحصیل در استان‌های تهران، فارس، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، خوزستان، آذربایجان غربی و گیلان برگزار می‌شود و در صورتی که موفقیت آمیز باشد، در بقیه استان ها گسترش خواهد یافت.

 

آیا می دانید: چگونه معافیت کفالت مادر را بگیرم؟

 

رشته ها و گرایش ها به این شرح است: بر اساس بازار کار، نیاز نیرو‌های مسلح و علاقه سربازان ۱۵۰۰ پودمان در ۸۰۰ گرایش و رشته انتخاب شده است و بنا داریم از بهمن سال 98 اولین دوره شروع شود.

مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی افزود: سربازهایی که در طول تحصیل چند پودمان را بگذرانند، تلاش می‌کنیم بر اساس تخصصی که دارند آن‌ها را به‌کارگیری کنیم و این امکان فراهم شده است که فردی که در چند پودمان فارغ التحصیل شد، تکمیلی آن را بتواند بعد از خدمت سربازی در این دو دانشگاه به اتمام برساند و مدرک آن را دریافت کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پانزده =

آخرین دیدگاه‌ها

اخبار مشمولان